Мови перекладів

Новини партнерів

Інформація

Офіс у Києві:

вулиця Червонозаводська, 7/35
місто Київ, 03062

Телефони для зв'язку:

+380 44 337-47-76

+380 94 711-95-95

Графік роботи:
Пн-Пт - с 09:00 до 18:00
Субота - вихідний
Неділя - вихідний

Головна Про компанію Новини Мови Тематика Вартість Інші послуги Контакти

Історія, поширеність азербайджанської мови, цікаві факти про азербайджанську мову, особливості перекладу з азербайджанської мови

Поширення азербайджанської мови і її історія

Азербайджанська мова є однією з найстаріших мов світу і сходить до мови огузских племен Середньої Азії VIII-X ст. За багатьма граматичним і лексичним параметрам споріднена турецької й туркменської мовам.

Азербайджанською мовою спілкуються близько 20 мільйонів чоловік в різних країнах світу. В Азербайджані азербайджанська мова є державною. Крім того азербайджанською мовою спілкуються в Грузії, Ірані, Іраку, Туреччині, також в інших країнах, де азербайджанці проживають в якості національних меншин.

Найперші відомості про азербайджанську мову можна зустріти в працях древніх істориків і мандрівників Геродота, Страбона, Птолемея.

Історія азербайджанської мови неоднозначна. Встоявшись і закріпившись в XI-XII ст., азербайджанська мова пройшла дуже складний шлях формування та вдосконалення. Минуло багато століть, перш ніж мова народного спілкування стала усною літературною мовою.

Далі саме на цьому базувалося формування письмової азербайджанської літературної мови, на основі якої створювали свої творіння найвідоміші поети та письменники Азербайджану.

Що стосується літератури на азербайджанської мові, то вона зародилася в XIII столітті, і найяскравішим її представником був всесвітньо відомий поет Нізамі Гянджеві.

До приєднання східної частини Кавказу до Російської імперії азербайджанську мову, яку в ті часи часто називали «татарською», була мовою міжнаціонального спілкування на Кавказі, так як завдяки своїй легкості засвоювалася також і сусідніми народами.

Протягом великого відрізку часу азербайджанську мову іменували по-різному: "тюркська мова", "мова азербайджанських тюрків", "мова кавказьких татар" і т.д.

Азербайджан часто привертав увагу чужоземних завойовників, країна не раз піддавалася нападам загарбників, переходила з рук в руки. І, звичайно ж, культура і мова Азербайджану піддавалися насильству, зазнавали зміни, в різні періоди своєї історії, перебуваючи під різним впливом.

Починаючи з VII століття і до двадцятих років XX століття, в азербайджанської мові традиційно використовувалася арабська писемність. У 1929 році Азербайджан, за прикладом сусідньої Туреччини, відмовився від арабського письма і перейшов на латинський алфавіт. Однак вже через кілька років за наказом Сталіна азербайджанська писемність була переведена на кирилицю і протрималася на ній аж до розпаду СРСР.

Цікаві факти про азербайджанську мову

- Велика частина носіїв азербайджанської мови проживає не в Республіці Азербайджан, а на території Ірану (за різними оцінками в районі 30 млн. осіб).

- Поширена закінчення азербайджанського прізвища -заде означає «народжений, який походив від». Спочатку цей суфікс, що походить від дієслова «заиден», додавався до імені батька чи діда (наприклад, Ульві-заде, Фарид-заде).

- Більшість носіїв азербайджанської мови розуміють мову на турецької мові - настільки ці мови близькі один до одного.

- Азербайджанці вітаються навіть при зустрічі з малознайомими людьми - офіціантами, таксистами та ін.

Послуги перекладу на азербайджанський, перекладачі з азербайджанської мови, особливості перекладу

Послуги перекладу на азербайджанську мову

Наша компанія забезпечить на високому рівні послуги з перекладу на азербайджанську мову, або з азербайджанської мови.

Особливості перекладів з азербайджанської мови

Переклади на азербайджанську мову є одним із пріоритетних напрямків роботи бюро перекладів «Мовні традиції».

Ви шукаєте перекладачів азербайджанської мови?

Якщо вам необхідний перекладач азербайджанської мови, ви можете звернутися за телефоном або електронною поштою office@translate-ua.net Менеджери бюро перекладів Linguistic traditions дадуть відповідь на Ваші запитання. Замовити у нас переклад дуже просто, можете зробити це прямо зараз! Приходьте, дзвоніть, замовляйте. Ми раді вам завжди!

Бюро перекладів Linguistic traditions

адрес: вулиця Червонозаводська, будинок 7, офіс 35, місто Київ, 03062, Україна

телефони: +380 44 337-47-76, +380 94 711-95-95; e-mail: office@translate-ua.net, web-site: www.translate-ua.net